Seria Fyne Audio F500S jest następcą nagradzanej serii F500, oferując lepsze osiągi, wyrafinowaną estetykę i wyjątkową wartość dla wymagających słuchaczy. Przede wszystkim skupiono się na modernizacji przetworników koncentrycznych IsoFlare wyposażonych w neodymowy magnes HF, wentylowaną tylną komorę oraz magnezową membranę HF dla krystalicznie czystych wysokich tonów i szerokiego naturalnego obrazu stereo.
Wielowłóknowe stożki basowe z zawieszeniem FyneFlute zapewniają naturalny dźwięk i szybką reakcję przejściową, podczas gdy opatentowany system dyfuzora BassTrax Tractrix zapewnia płynny, wypełniający pomieszczenie bas i większą tolerancję na umiejscowienie w pomieszczeniu. Seria obejmuje kolumny półkowe F500S, wolnostojące F501S i F502S oraz wszechstronne F500S LCR do konfiguracji kina domowego.

Technologia IsoFlare jest siłą napędową serii F500S, która wyróżnia te głośniki wyjątkową czystością i precyzją. Ta innowacyjna konstrukcja przetwornika źródła punktowego pozwala na idealnie wyrównany czasowo dźwięk, który równomiernie rozchodzi się we wszystkich kierunkach, zapewniając naturalne, zrównoważone wrażenia słuchowe z dowolnego miejsca w pomieszczeniu.

Urządzenia F500S IsoFlare są wyposażone w tylną komorę wentylowaną w celu zmniejszenia rezonansu oraz lekką membranę magnezową w celu uzyskania rozszerzonych wysokich częstotliwości i płynniejszego średniego zakresu. Ulepszona inżynieria falowodu poprawia wydajność poza osią, dzięki czemu seria F500S idealnie nadaje się zarówno do systemów muzycznych, jak i kina domowego. Rezultatem jest oszałamiająca głębia sceny dźwiękowej, precyzyjne obrazowanie i wciągające szczegóły audio. Seria F500S robi wrażenie zarówno w przypadku filmów, jak i muzyki.

Technologia przetwornika źródła punktowego IsoFlare firmy Fyne Audio doskonale odwzorowuje najdrobniejsze szczegóły z dokładnością punktową, ożywiając zarówno ścieżki dźwiękowe, jak i dialogi. Wysoka wydajność i obsługa mocy zapewniają niezwykle dynamiczną, realistyczną wydajność, niezależnie od tego, czy korzystasz z dźwięku DTS Master Audio, czy Dolby True HD. Seria F500S oferuje wiele modeli pasujących do każdej przestrzeni, w tym model LCR, zaprojektowany do elastycznego rozmieszczenia jako głośnik kanału lewego, centralnego lub prawego, który można zamontować na ścianie lub postawić samodzielnie. Niezależnie od konfiguracji kina domowego, seria F500S z pewnością zaspokoi Twoje potrzeby audio.

Obudowy serii F500S z płyty MDF o wysokiej sztywności są wykonane z doskonałym połączeniem estetyki i wydajności, zapewniając doskonałą sztywność. Minimalizują niepożądane wibracje, umożliwiając zaawansowanym przetwornikom IsoFlare dostarczanie optymalnej klarowności dźwięku. Wewnętrzne usztywnienie poprawia integralność strukturalną, redukując rezonans i przebarwienia, zapewniając czystsze wrażenia dźwiękowe. Seria F500S, zapewniająca doskonałe wrażenia, jest dostępna w 2 eleganckich wariantach wykończenia z prawdziwego drewna i we wspaniałym czarnym lakierze fortepianowym. Aby zapewnić wszechstronne rozmieszczenie, modele LCR można montować na ścianie, podczas gdy przemyślane detale, takie jak ukryte mocowania i magnetyczne kratki w modelach wolnostojących, zapewniają czysty, wyrafinowany design.
Źródło: informacja prasowa DSV