Fani gramofonów oraz nowinek z całego świata łapali się za głowę, gdy w internecie pojawiły się pierwsze wizualizację gramofonu z lewitującym talerzem. Wydawało się to nieosiągalne oraz niemożliwe do wykonania. Zespół zaangażowanych i doświadczonych osób z różnych dziedzin takich jak projektowanie, inżynieria, produkcja i logistyka zebrało się, aby stworzyć ten zadziwiający projekt.
Złożoność tego przedsięwzięcia wymagała dużej wiedzy i naprawdę ciężkiej pracy. Częścią grupy jest studio projektowe Desnahemisfera, które możecie znać dzięki ich sukcesom na Kickstarterze (Goat Story, Goat Mug) jak również Topsol, który zajmuje się zaawansowaną technologią solarną, dostarczając światu zieloną energię. Ich praca pozwoliła na stworzenie tego ciekawego projektu. To gramofon, jakiego do tej pory jeszcze nie było. 717 osób z całego świata wsparło ten projekt kwotą 552.178 dolarów, umożliwiając powołanie go do życia. Tak powstał MAG-LEV Audio, pierwszy na świecie lewitujący gramofon. To odpowiedź na poszukiwania nowej drogi by zmaksymalizować doznania odsłuchowe entuzjastów winylu.
Zapewne wielu z was zada pytanie: jak to działa? Układ napędowy jest zupełnie inny od wszystkich dostępnych propozycji na rynku. Nie znajdziemy tu łożysk, pasków oraz innych elementów ciernych. Jak wiadomo powietrze gwarantuje najmniejszy współczynnik tarcia, a w tym projekcie je wykorzystano. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej i opatentowanej technologii, osiągnięto nie tylko lewitację magnetyczną ale również niesamowicie precyzyjne obroty talerza. Jest to możliwe dzięki autorskiemu oprogramowaniu do regulacji czujników. Doskonała regulacja obrotów talerza w głównej mierze jest odpowiedzialna za niesamowite wrażenia odsłuchowe podczas użytkowania gramofonu MAG-LEV Audio. Talerz w momencie, w którym nie pracuje, opiera się o automatyczne nóżki, które chowają się do wnętrza plinty kiedy zaczynasz używać gramofonu.
Po skończonym odsłuchu i podniesieniu ramienia, nóżki natychmiast wysuną się, podpierając talerz i pozwalając Ci bezpiecznie wyłączyć urządzenie. Gramofon jest półautomatyczny, co oznacza, że podnosi ramie po zakończeniu odtwarzania. Ta funkcja chroni Twoje płyty przed zarysowaniem i zwiększa żywotność wkładki. Dyskretne, bursztynowe podświetlenie nadaje gramofonowi elegancki, nieco futurystyczny charakter i dodatkowo podkreśla wizualny efekt lewitacji. Co się stanie w momencie zaniku napięcia z sieci? Nic strasznego. W gramofonie zastosowano system UPS. To rozwiązanie pozwala zachować odpowiednią ilość energii potrzebnej do bezpiecznego podniesienia ramienia i zabezpieczenia talerza przez automatyczne nóżki. Twój gramofon i płyty są bezpieczne. Jak to wszystko wpływa na brzmienie? Gramofon powstał z myślą o ludziach ceniących najwyższej jakości dźwięk i innowacyjność. Twoja ulubiona płyta, wygodny fotel, kilka wolnych chwil i dźwięki zapisane na winylu będą bardziej namacalne niż kiedykolwiek wcześniej.
Salon Q21 serdecznie zaprasza chętnych na premierowe prezentacje gramofonu MAG-LEV Audio.
hi-fi
MAG-LEV Audio w salonie Q21
MAG-LEV Audio czyli lewitujący gramofon w salonie Q21.